Diyet Çikolata Tarifi


(Henüz oy verilmedi)
Loading...

Diyet çikolata tarifiyle birlikte, tatlı yeme alışkanlıklarınızdan zayıflarken vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız. Çikolata genelde diyet listelerinden beslenme programlarına uygun olmadığı için kaldırılır. Yapılan diyet programlarında geniş olmayan menüler ile diyet yapan kişiler çabuk sıkılırlar ve diyet programını ihmal ederek, fazla kilolarını seyretmeye devam ederler.

Diyette kararlı olmak, psikolojik olarak zayıflamaya kendinizi odaklayarak bilinçli diyet yapmalısınız. Diyet çikolata tarifiyle tatlı ihtiyacınızı giderebileceğinizi düşündük. Diyet çikolata için gerekli olan malzeme listemizle birlikte yapılışını açıklıyoruz.

Malzemeler:  • 200 gram diyet çikolata,
  • Bir çay bardağı taze ceviz,
  • Bir çay bardağı taze fındık,
  • Yarım çay bardağı badem,
  • Bir adet rendelenmiş portakal kabuğu

Hazırlanışı:


Diyet çikolatamızı benmari usulü pişirelim. Hemen bilmeyenler için açıklayalım benmari usulü pişirme yöntemine buharda pişirme yöntemi diyebiliriz. Yada sıcak su ile doldurduğumuz bir kabın içerisine biraz daha ufak bir kap koyarak buharıyla birlikte ufak kaptaki diyet çikolatamızın ısıtılarak eritilmesini sağlamak için, benmari usulü yapıyoruz. Bu pişirme işleminin ardından boyutları yaklaşık olarak12x12 cm olan bir küçük kase de olabilir, kalıpta olabilir, alüminyum folyo ile üzerini güzelce kaplayalım. Portakalımızın kabuklarını rendeleyelim. Cevizlerimizi bölelim. Bu işlemin ardından rendelemiş olduğumuz portakal kabuklarını ceviz, fındık, badem ve çikolatamızla karıştıralım. Hepsinin karışma işleminin ardından folyomuzun üzerine dökerek dolaba koyabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 – 1.5 saat sonra keserek servis edip yiyebilirsiniz. Afiyet olsun. Diyet tatlılarından diyet çikolatasının tarifini ve yapılışını paylaştık. Sağlıklı günler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın