İki Renkli Muhallebi Tarifi


(Henüz oy verilmedi)
Loading...

Muhallebi en geleneksel sütlü tatlı tarifleri içerisinde yer alır ve her çeşidi çok sevilir. Hafif lezzetine farklılıklar katarak daha lezzetli muhallebiler elde etmek de mümkün. Sütlü tatlılar arasında çilekli lezzetleri katmayı sevenler mutlaka bu tarifi de denemeli. Sadece tadı ile değil, görünümü ile de çok beğenilecektir. İkramlık olarak misafirlere sunma açısından da ideal bir sütlü tatlıdır. Pratik bir şekilde hazırlanır ve özellikle yaz mevsiminde serinletici etkisini gösterir.

Malzemeler: • Bir litre ılık süt
 • 1,5 su bardağı un
 • Bir su bardağı toz şeker
 • Yarım paket margarin
 • Bir paket toz vanilya
 • Bir paket hazır çilekli jöle

Hazırlanışı:


 1. Öncelikle bir paket hazır jöle üzerinde yazan tarife göre hazırlanır. İstenildiği takdirde başka jöle de kullanılabilir.
 2. Jöle hazırlandıktan sonra kup içerisine eşit şekilde paylaştırılır.
 3. Jöle bu haliyle donmaya bırakılırken diğer yanda muhallebinin hazırlanmasına başlanır.
 4. İlk olarak yarım paket margarin geniş bir tencerede un ile birlikte karıştırılır.
 5. Un hafif bir şekilde pembeleştikten sonra üzerine bir litre ılık süt yavaşça ilave edilir ve aynı zamanda karıştırmaya devam edilir.
 6. Karışım kaynadıktan sonra altı kapatılır ve içerisine toz vanilya eklenir. Mikser ile birkaç dakika karışması sağlanır.
 7. Hazırlanan muhallebi soğumaya bırakılır.
 8. Kuplar içerisine eşit şekilde paylaştırılır ve üzeri süslendikten sonra buzdolabında birkaç saat bekletilir. Daha sonra servis edilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın