Şeftalili Magnolia Tarifi

1.273

(Henüz oy verilmedi)
Loading...

Magnolia uluslar arası bilinen en lezzetli sütlü tatlı tarifleri arasında yer almaktadır. Muhallebisini tutturmak ve buna göre içerisine ek malzemeler ilave ederek tatlılar elde etmek önemlidir. Yaz serinliğinde iyi gidecek bir tarif olan şeftalili magnolia, sütlü tatlılar ile meyvenin muhteşem buluşmasını temsil etmektedir. Bu nedenle herkesin denemesini öneriyoruz. Şeftali sevenler için çok ferah bir tatlı özelliği gösterecek olan şeftalili magnolia tarifi, içerisindeki malzemeler açısından kolay temin edilebilecek ve hazırlanabilecek bir tatlıdır. Malzemeleri aynı oranda arttırdığınız takdirde, daha fazla porsiyon çıkacak kadar magnolia elde edebilirsiniz. Birçok farklı ürün ile hazırlanabilen magnolia, şeftali ile birleştiği zaman daha hafif bir sütlü tatlı halini almaktadır. Bu nedenle de denenmeye değer bir tatlı olarak kabul edilir. Şeftaliler sert şekilde temin edilirse, suyu çok karışmayacak ve magnolia kıvamı da aynı şekilde kalacaktır.

Malzemeler: • 1 litre ılık süt
 • 5 yemek kaşığı un
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 paket toz vanilya
 • 200 ml krema
 • 2 paket burçak bisküvi
 • 2 adet şeftali

Hazırlanışı:


 1. Toz vanilya ve krema haricindeki diğer malzemeler muhallebi olana dek pişirilir. Magnolia kıvamının elde edilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Muhallebi ile benzer olacaktır. 
 2. Pişmiş olan muhallebiye vanilya ile krema da eklenir ve iyice karıştırılır. Bu eklemeler ile birlikte tam bir magnolia kıvamı meydana gelir. 
 3. Kapların en altına burçak bisküvi kırılarak eklenir. En az bir parmak kalınlığında bisküvi ile başlanmalıdır. 
 4. Burçak bisküvilerin üzerine muhallebi eklenir. Aynı şekilde en az bir parmak muhallebi ile devam edilir. 
 5. Şeftaliler dilimlendikten sonra üzerine biraz toz şeker serpilir ve muhallebi üzerine eklenir. Sert şeftaliler ile daha iyi olacaktır.
 6. Dolapta soğuyan magnolialar istenilen zamanda servis edilir.
 7. Afiyet olsun.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın