4 Malzemeli Pasta Tarifi


(Henüz oy verilmedi)
Loading...

Yalnızca 5 dakikada hazırlanışı ile ne kadar pratik olduğunu kanıtlayan 4 malzemeli pasta tarifi, kolayca pişirilen tatlı tariflerinde en iyisi. Pratik pasta tarifleri isteyenler, bu lezzeti kendi mutfağında mutlaka denemeli. Özellikle malzemelerinin her an temin edilebilmesi açısından da çok sevilen bu tarif, çocukların ve yetişkinlerin damak zevkine uygun gelecektir. 4 malzemeli olmasından dolayı diğer birçok pasta tarifine göre de hafiftir. Bu nedenle herkesin tatlı krizini anında gidermek adına da ideal bir pasta seçimi olacaktır.

Malzemeler:  • 2 paket kakaolu bisküvi
  • 1,5 su bardağı süt
  • 1 paket kakaolu toz pasta kreması
  • 1 dolu yemek kaşığı oda sıcaklığında olan margarin

Hazırlanışı:


  1. Pasta kreması, erimiş margarin ve süt bir arada kıvam alıp koyu bir hal kazanana dek ortalama 3- 4 dakika boyunca çırpılır. Küçük boyutlarda kare bir borcam hafifçe ıslatılır. Bisküviler süte 5 ya da 6 kez batırılır ve çıkarılır.
  2. Bisküviler bu şekilde hazırlanarak yan yana 3 sıra dizilir. Sert bir bisküvi olmasından dolayı iyice ıslandığından emin olunması da gerekecektir.
  3. Kremadan 5 ya da 6 kaşık iyice sürülür. Krema ve bisküviler bitene dek bu şekilde dizmeye devam edilir.
  4. En üstü için kalan krema da sürülür ve pasta buzdolabına koyulur. Yaklaşık 2- 3 saat kadar soğumaya bırakılır. İstenilen şekillerde kesilerek üstü süslenir ve dilimler servis edilir.
  5. Afiyet olsun.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın